O nas

Kim jesteśmy? Może najpierw opowiemy Ci kim nie jesteśmy. Nie jesteśmy klubem wsparcia, którego członkowie trzymają się za ręce stojąc w kole, opowiadając jak bardzo cierpią. Nie jesteśmy forum, na którym wylewamy frustracje, szerząc poczucie beznadziei i niemocy. Nie jesteśmy również organizacją „non profit”, która zbiera fundusze na badania, ale jeśli przyjrzeć się szczegółom 80% budżetu przeznacza na samostanowienie.

Kim za zatem jesteśmy i dokąd zmierzamy… a nie, to nie ten scenariusz. Otóż jesteśmy młodym i dynamicznym (viva korpo) zespołem, składającym się z osób zmierzającym się z realnym problemem. Na całym świecie używa się określenia „Tinnitus”. W języku Mickiewicza określenie brzmi nieco niepoważnie. Cóż  to są ,te szumy? Jakaś błahostka? Raczej nie.

Jeśli tu trafiłeś, to raczej wiesz, że błahostka to ostatnie określenie, jakie pasuje do tego zjawiska. Słyszałeś zapewne „proszę się przyzwyczaić”, „to niewyleczalne”, albo w najlepszym przypadku, (jeśli już trafiłeś do kogoś, kto ma certyfikat znanego amerykańskiego profesora polskiego pochodzenia) usłyszałeś „po terapii będziesz dalej słyszeć szumy……, ale nie będą Ci przeszkadzać”.

Lekarze, których napotykamy na swojej drodze przeważnie nie interesują się postępami w badaniach naukowych nt. tinnitusa. Jest to o tyle kuriozalne, że w ostatnich latach w temacie szumów dzieje się naprawdę dużo. Interesariusze zgodnie twierdzą że nigdy w historii nie było wkładanego tak wielkiego wysiłku w rozwiązanie zagadki fantomowych dźwięków, które nie dają nam spokoju. Czy jesteśmy na skraju przełomu? Tego nikt nie wie. Ale jednego jesteś[mm3] my pewni- byłoby wielką niefrasobliwością, aby nie przyłączyć się do wysiłków w celu znalezienia panaceum.

NASZA MISJA
„Poprzez tworzenie przestrzeni komunikacyjnej , pragniemy wzmacniać interakcje pomiędzy środowiskami, aby w przyszłości problem szumów usznych był rozwiązywalny.”

NASZA WIZJA
1.      Poprzez stały kontakt z zagranicznymi stowarzyszeniami pacjentów, inicjować interakcje i tworzyć inicjatywy na poziomie światowym.
2.      Być w stałym kontakcie z ośrodkami badawczymi w Polsce i za granicą. Wspierać i nagłaśniać wysiłki naukowców. W przypadku zaistnienia potrzeby angażować się w rozwiązywanie problemów, które napotykają ludzie nauki.
3.      Szerzyć wiedzę o najnowszych pracach badawczych i terapiach wśród lekarzy i pacjentów.
4.      Popularyzować zagadnienia szumów usznych i podkreślać znaczenie ochrony słuchu w mediach.